Akcja „Nie Zapomnij O Nas, Powstańcach Warszawskich!”

Komitet ds. Budowy i Renowacji Miejsc Pamięci oraz Mogił Powstańczych 1944 roku organizuje ważną akcję, której celem jest zadbanie o groby bohaterów Powstania Warszawskiego. Warto się przyjrzeć tej szczytnej akcji i wziąć w niej udział. Poniżej komunikat Komitetu 1944 oraz film promujący wydarzenie z działem pani Wandy Traczyk-Stawskiej ps. "Pączek"

Spacerując w zadumie po warszawskich cmentarzach napotykamy bardzo często na opuszczone i zapomniane pomniki, czasami całkowicie zrujnowane czy zrównane z ziemią. Podobnie jest w pozostałych miastach w naszym kraju. Niekiedy jedyną rzeczą, która przypomina nam o tym, że jest to miejsce upamiętniające śmierć Bohatera, jest mała, zniszczona, biało-czerwona flaga. Widząc ten smutny obraz, zapewne wielu z nas zaczyna zastanawiać się co zrobić, aby pamięć o tych, którzy oddali życie w heroicznej walce, przetrwała dłużej i dawała świadectwo polskiej siły, walki i oddania dla następnych pokoleń.

W Powstaniu Warszawskim życie straciło tysiące ludzi, poległo około 18 tysięcy Powstańców. Każdy z Nich zasługuje na nasz szacunek i pamięć. Niestety, wielu Bohaterów tamtych dni do dzisiaj spoczywa w zniszczonych i zapomnianych grobach.

Komitet społeczny wraz z Muzeum Powstania Warszawskiego organizuje zbiórkę publiczną na rzecz budowy i renowacji Miejsc Pamięci oraz Mogił Powstańczych 1944 roku. Do tej pory udało nam się odbudować i wyremontować ponad 70 grobów. W tym roku pilnej renowacji wymaga kilkadziesiąt grobów Powstańców Warszawskich. Na ten cel potrzebujemy około 250 000 złotych, dlatego też bardzo liczymy na Waszą pomoc! W kolejnych latach planujemy budowę i renowację miejsc pamięci, przede wszystkim tablic pamiątkowych i pomników związanych z Powstaniem Warszawskim na terenie całego kraju.

Zbiórkę można wesprzeć dokonując wpłat na specjalny numer konta:

26 1060 0076 0000 3310 0019 6191
Muzeum Powstania Warszawskiego, ul. Grzybowska 79, Warszawa.

Ponadto podczas obchodów rocznicowych na ulicach Warszawy spotkać będziecie mogli wolontariuszy z puszkami. Nie omijajcie ich obojętnie, każda złotówka się liczy!

Dołączajcie do wydarzenia, zapraszajcie znajomych, udostępniajcie!

W ramach tegorocznej akcji będziemy organizować konkursy dla wszystkich, którzy nam pomagają.
Do wygrania: zaproszenia na spotkania „w cztery oczy” z Powstańcami, zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem, kartki z podziękowaniami od Powstańców oraz przypinki z kotwicą Polski Walczącej.

Kontakt:
Komitet ds. Budowy i Renowacji Miejsc Pamięci oraz Mogił Powstańczych 1944 roku
pmarkuszewski@1944.pl

Nr zbiórki 2015/2782/KS

Dodatkowo wolontariusze Komitetu 1944 będą kwestować na najbliższych meczach Legii przy Łazienkowskiej. Liczy się każda złotówka!

Źródło: http://legia.net/wiadomosci,61696-akcja_%E2%80%9Enie_zapomnij_o_nas,_powstancach_warszawskich%E2%80%9D.html

No Comments Yet.

Leave a comment