Legia o akcji NIE ZAPOMNIJ O NAS

W Powstaniu Warszawskim życie straciło tysiące ludzi, poległo około 18 tysięcy Powstańców. Każdy z nich zasługuje na nasz szacunek i pamięć. Niestety, wielu bohaterów tamtych dni do dzisiaj spoczywa w zniszczonych i zapomnianych grobach. Komitet społeczny wraz z Muzeum Powstania Warszawskiego organizuje zbiórkę publiczną na rzecz budowy i renowacji Miejsc Pamięci oraz Mogił Powstańczych 1944 roku. Liczy się każda złotówka.
„Do tej pory udało się odbudować i wyremontować ponad 70 grobów. W tym roku pilnej renowacji wymaga kilkadziesiąt grobów Powstańców Warszawskich. Na ten cel potrzebujemy około 250 000 złotych, dlatego też bardzo liczymy na Waszą pomoc! W kolejnych latach planujemy budowę i renowację miejsc pamięci, przede wszystkim tablic pamiątkowych i pomników związanych z Powstaniem Warszawskim na terenie całego kraju” - piszą organizatorzy zbiórki.

Jak pomóc?

Zbiórkę można wesprzeć, dokonując wpłat na specjalny numer konta:
26 1060 0076 0000 3310 0019 6191
Muzeum Powstania Warszawskiego, ul. Grzybowska 79, Warszawa.

Ponadto podczas obchodów rocznicowych na ulicach Warszawy spotkać będziecie mogli wolontariuszy z puszkami. Nie omijajcie ich obojętnie.

Źródło: http://legia.com/aktualnosci/nie-zapomnij-o-nas-powstancach-warszawskich-47661

No Comments Yet.

Leave a comment