Jesteśmy grupą przyjaciół, społeczników, wolontariuszy, których połączyła chęć niesienia pomocy naszym Bohaterom. Poznaliśmy się w Muzeum Powstania Warszawskiego ponad 10 lat temu. Od tamtego czasu prowadzimy kampanię społeczną „Nie Zapomnij O Nas, Powstańcach Warszawskich” realizując wiele pięknych projektów. Idea #NieZapomnijONas przerodziła się w Fundację, którą powołaliśmy do życia w 2020 roku.
fundacja Nie zapomnij o nas
Zarząd

Karolina Bałdyga
Członek Zarządu Fundacji/Fundatorka
Działająca w środowisku Powstańców Warszawskich od 2014 roku, wieloletnia wolontariuszka Muzeum Powstania Warszawskiego, na wniosek Weteranów Powstania Warszawskiego Członek Środowiska Żołnierzy Batalionu „Zaremba-Piorun”, organizatorka akcji społecznej „Nie zapomnij o nas, Powstańcach Warszawskich”. Koordynatorka akcji społecznych, organizatorka nagrań i wywiadów z Powstańcami Warszawskimi, dziennikarka.
Zawodowo zajmuje się marketingiem i mediami społecznościowymi.
Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, obecnie studentka Wydziału Prawa na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Odznaczona Medalem Pro Patria oraz Medalem Pamiątkowym za zasługi dla ŚZŻAK.

Krzysztof Krzemiński
Członek Zarządu Fundacji/ Fundator
Społecznik, Prezes Mazowieckiego Oddziału Stowarzyszenia Odra-Niemen, w którym od 2017 r. organizuje projekty pomocowe dla Polaków oraz Weteranów żyjących na terenie Kresów Wschodnich.
Organizuje wyjazdy historyczne dla uczniów szkół podstawowych na tereny Wileńszczyzny, Wakacje z Historią dla młodzieży z Polski oraz Litwy, turnusy wypoczynkowe dla środowisk kombatanckich połączone ze spotkaniami edukacyjnymi dla młodzieży. Organizuje również wiele wydarzeń na Mazowszu: Piknik Rodzinny „Mazowsze-Bohaterom”, wielopokoleniowy wolontariat na rzecz Weteranów, projekty paczek świątecznych i pomocy bezpośredniej.
fundacja Nie zapomnij o nas
RADA FUNDACJI

Patryk Markuszewski
Fundator
Społecznik, działający w środowisku Powstańców Warszawskich od 2012 roku. Wieloletni wolontariusz Muzeum Powstania Warszawskiego i wielu organizacji pozarządowych, inicjator i organizator akcji społecznej „Nie Zapomnij O Nas, Powstańcach Warszawskich”.
Członek, a następnie przewodniczący Komitetu ds. Budowy i Renowacji Miejsc Pamięci oraz Mogił Powstańczych 1944 roku działającego przy Muzeum Powstania Warszawskiego, w ramach którego organizował zbiórki publiczne na remonty mogił powstańczych; za jego kadencji udało się wyremontować ponad 100 mogił.
Specjalista ds. mediów społecznościowych, marketingu internetowego i PR.
Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi oraz Medalem Pro Patria.

Tymoteusz Pruchnik
Prezes Zarządu Gas-Traiding S.A., były Prezes Zarządu Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza oraz były Dyrektor Departamentu Komunikacji PGNiG S.A.

Monika Bończa-Tomaszewska
Manager z ponad 20-letnim doświadczeniem w zarządzaniu projektami.
Pracowała w Zespole Pełnomocnika ds. budowy Muzeum Powstania Warszawskiego, reorganizowała i tworzyła instytucje kultury, kierowała działami komunikacji korporacyjnej.
W swojej codziennej pracy łączy polską myśl naukową z biznesem, współpracując z innowatorami i naukowcami.

Maciej Paradowski
Od 2003 r. Prezes Stowarzyszenia AgroBiznesKlub. Pomysłodawca wielu projektów związanych z rozwojem Wsi i Rolnictwa.
Organizator cyklicznych, ogólnopolskich konkursów: „AgroLiga”, „AgroPrzedsiębiorca RP”, „Kwatery na Medal”. Współorganizator corocznych Dożynek Prezydenckich – odpowiedzialny m.in. za „Gościniec Prezydencki”, konfrontacji „Drogi do Agrosukcesu” organizowanego w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego – doroczne spotkania praktyków biznesu ze studentami oraz kadrą naukowo-dydaktyczną SGGW, ogólnopolskiej Gali „Smaczna Polska”.
Od wielu lat wspólnie z Kancelarią Prezydenta RP organizator i sponsor Akcji Humanitarnych w Polsce oraz dla Polaków na Ukrainie, Litwie oraz Mołdawii.

Bartosz Giedrys
Fundator
Koordynator publicznych zbiórek pieniędzy na renowację mogił powstańczych, jeden z inicjatorów akcji społecznej „Nie Zapomnij O Nas, Powstańcach Warszawskich”.
Przez wiele lat związany z Muzeum Powstania Warszawskiego – jako wolontariusz i pracownik tej instytucji. Przez kilka lat pracował w sektorze publicznym, m.in. w Kancelarii Prezydenta RP oraz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a obecnie w Centrum Bankowo-Finansowym „Nowy Świat” S.A.

Miłosz Lodowski
Współwłaściciel MxM Production House – firmy używającej kreacji jako nośnika zmiany świadomości społecznej i estetycznej, specjalizuje się w marketingu tożsamościowym.
Strateg kreatywny, grafik, ilustrator i projektant, dyrektor kreatywny, scenarzysta, performer i producent kreatywny. Stypendysta i stały ekspert Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii sztuki wizualne. Od 25 lat pracuje w branży kreatywnej, laureat wielu nagród branżowych.
Pracował dla wielu światowych i krajowych marek w kraju i za granicą. W latach 2003-2004 pracował jako zewnętrzny art director w zespole budującym od podstaw Muzeum Powstania Warszawskiego. Przez wiele lat mieszkał w Londynie, gdzie pracował w czołowych firmach reklamowych świata jako grafik, dyrektor artystyczny i head of design. Dyrektor Kreatywny Festiwalu Energia Wolności. Współtwórca wielu kampanii społecznych. Z rozmachem zaprojektował i przeprowadził jedną z najdynamiczniejszych kampanii w świecie polskiej polityki – kampanię Pawła Kukiza na Prezydenta RP. Jej fenomen stał się przedmiotem wielu analiz i prac naukowych. Dyrektor kreatywny projektu Polskiego Respiratora VentilAid, współscenarzysta nagradzanego międzynarodowo filmu RarePublic (“Niepospolita”).
Absolwent krakowskiego Nowodworka i Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, studiował też Architekturę na londyńskim Westminster University.
fundacja Nie zapomnij o nas
Zespół

Krystian Fila
Dyrektor Oddziału Podkarpackiego Fundacji

Remigiusz Stefani
Koordynator ds. pamięci historycznej